ساعت کورنوگراف چه ویژگی و کاربردی دارد؟ کامل آنرا بشناسیم

مدل های ساعت کورنوگراف

ساعت کورنوگراف چه وسیله ای است؟. در پاسخ به این سوال می‌توان گفت ابزاری است که به کمک آن می‌توان فواصل زمانی مختلف را اندازه‌گیری کرد. این قابلیت در ساعت‌های دیجیتالی با نام تایمر (timer) شناخته می‌شود. ساعت‌های کورنوگراف یکی از جالب‌ترین ساعت‌های موجود در بازار هستند. آنها قطعات پیچیده‌ای دارند که می‌توانند استفاده‌ای بیش از نشان دادن زمان داشته باشند.

در دنیای ساعت‌های هوشمند، بسیاری از مردم فراموش کرده‌اند که یک ساعت کورنوگراف چقدر می‌تواند مفید و کاربردی باشد. یک ساعت کورنوگراف نه تنها به عنوان یک ساعت کار می‌کند، بلکه می‌توانید از آن به عنوان کرونومتر، برای اندازه‌گیری زمان، سرعت یا مسافت و موارد دیگر استفاده کنید. ما در اینجا به شما توضیح می‌دهیم که یک ساعت کورنوگراف واقعا چیست، چگونه کار می‌کند، چگونه از آن استفاده کنید و در یک ساعت کورنوگراف به دنبال چه باشید.

ساعت کورنوگراف- انواع

ساعت کورنوگراف چیست؟

کرونوگراف‌های مدرن، اندکی با نمونه‌های قدیمی تفاوت دارند، اما مفهوم هر دو یکسان است. در ابتدایی‌ترین حالت، “کورنوگراف” فقط کلمه دیگری برای کرونومتر است. با این حال، بسیاری از ویژگی‌های دیگر در کرونوگراف‌های مدرن تعبیه شده است که آنها را از کرونومترهای قدیمی مفیدتر می‌کند.

بعد از پاسخ به کورنوگراف چیست نوبت به ویژگی‌های ظاهری آن می‌رسد. اکثر کرونوگراف‌ها حداقل دارای چند صفحه در ساعت و سه دکمه در سمت راست صفحه هستند. سه صفحه روی ساعت، سه نوع اندازه‌گیری مختلف از زمان را پوشش می‌دهند، ساعت، دقیقه و ثانیه. محل قرارگیری این صفحه‌ها از ساعتی به ساعت دیگر متفاوت است، اما معمولاً حداقل این سه صفحه را بر ساعت کورنوگراف‌ خواهید دید.

در سمت راست، یک دکمه برای هر صفحه وجود دارد. این دکمه‌ها برای شروع، توقف و تنظیم مجدد کرونومتر عمل می‌کنند. اگرچه؛ امروزه بسیاری از مردم عادت دارند همیشه در تلفن هوشمند خود یک کرونومتر داشته باشند، کرونوگراف‌ها برای ثبت زمان دقیق در چندی پیش ضروری بودند. برخی از کورنوگراف‌ها، ویژگی‌های بیشتری دارند. از جمله اینکه دارای سرعت‌سنج برای اندازه‌گیری فاصله، گزینه‌ای برای اندازه‌گیری ضربان قلب، تاریخ‌شمار و … هستند.

ساعت کورنوگراف بند فلزی

ساعت‌های کورنوگراف چگونه کار می‌کنند؟

تنها چیزی که یک ساعت را به ساعت کورنوگراف تبدیل می‌کند، عقربه دوم است که مستقل از عملکرد زمان‌سنجی حرکت می‌کند. اگر بتوان حرکت آن عقربه را کنترل کرد می‌توان گفت ساعت از نوع کرونوگراف است.

ساختار داخلی یک ساعت کورنوگراف با یک تفاوت کلیدی مشابه دیگر ساعت‌های کوارتز است. کورنوگراف‌ها باید سیستم‌ها و مکانیسم‌های اضافی برای کنترل هر یک از عملکردها یا عوارض ساعت را جداگانه داشته باشند. به همین دلیل است که کورنوگراف‌ها اغلب گران‌تر از دیگر ساعت‌ها هستند و آنها را 3 موتوره هم مینامند. آنها قطعات متحرک بسیار بیشتری دارند و ساعت‌سازان باید مطمئن شوند که این مکانیسم‌ها با یکدیگر تداخل ندارند.

اکنون که می‌دانید کورنوگراف چیست باید با طرز کار آن آشنا شوید. کورنوگراف‌ها زمان را مانند هر ساعت دیگری نگه می‌دارند و کشش را روی یک فنر اصلی ایجاد می‌کنند که به آرامی ‌آزاد می‌شود تا چرخ دنده‌ها را به حرکت درآورد و زمان را حفظ کند. با این حال، یک ساعت کورنوگراف دارای دو سیستم در داخل خود برای ردیابی مجموعه‌های مختلف زمان است.

ساعت کورنوگراف لوکس

چگونه از ساعت کورنوگراف استفاده کنیم؟

بسیاری از مردم ساعت کورنوگراف دارند، اما از آن به عنوان یک ساعت معمولی استفاده می‌کنند. در زیر تنها تعدادی از روش‌های مختلف استفاده از ویژگی‌های منحصربه‌فرد یک کورنوگراف آمده است.

کرونومتر

اولین و رایج‌ترین ویژگی ساعت‌های کورنوگراف، کرونومتر است. با استفاده از دو دکمه اضافی در کناره ساعت، می‌توانید از این عملکرد استفاده کنید. در برخی از ساعت‌ها، کرونومتر یک عقربه اضافی است که دور صفحه ساعت می‌چرخد. این قابلیت ممکن است در عصر گوشی‌های هوشمند چندان مفید به نظر نرسد، اما در قدیم برای بسیاری از افراد بسیار مهم بوده است. کسانی که در ارتش بودند از کرونوگراف‌ها برای زمان‌بندی حملات توپخانه یا برای دیدن اینکه چقدر طول می‌کشد تا از یک مکان به مکان دیگر برسند استفاده می‌کردند.

سرعت سنج| کورنوگراف چیست

اگرچه این مورد در همه کرونوگراف‌ها یافت نمی‌شود، بسیاری از آنها آن را دارند. سرعت‌سنج به عنوان یک قاب قابل چرخش ساخته می‌شود و برای اندازه‌گیری سرعت و مسافت استفاده خواهد شد. این ویژگی بیشتر توسط ورزشکارانی که مسابقات خود را زمان‌بندی می‌کردند استفاده می‌شده است.

در این قسمت از مطلب کورنوگراف چیست به قابلیت سنجش سرعت توسط آن اشاره می‌شود. اگر زمان و مسافت را ‌بدانید، می‌توانید از سرعت‌سنج برای محاسبه سرعت خود استفاده کنید. علاوه بر این، اگر زمان و سرعت را بدانید، می‌توانید از آن برای محاسبه مسافت نیز استفاده کنید. عدد روی سرعت‌سنج‌ ممکن است در ابتدا بی‌معنی باشد، اما فرمول‌های آسانی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای انجام محاسبات استفاده کنید.

اگر یک کیلومتر را در 60 ثانیه طی کنید، سرعت سنج عدد ۶۰ را نشان می‌دهد، به این معنی که شما با سرعت 60 کیلومتر در ساعت حرکت کرده‌اید. اگر می‌خواهید فاصله را اندازه‌گیری کنید، به روشی مشابه کار می‌کند. فقط باید سرعت حرکت خود را بدانید.

ساعت کورنوگراف بند چرم

در ساعت کورنوگراف به دنبال چه چیزی باشیم؟

وقتی نوبت به خرید ساعت کورنوگراف می‌رسد، چند نکته وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. هر یک از اینها هنگام انتخاب ساعتی که می‌خواهید بخرید مهم است.

کیفیت

مطمئن شوید ساعتی که می‌خرید به اندازه کافی بادوام باشد. اگر می‌خواهید مبلغ قابل توجهی را برای یک ساعت کرونوگراف پرداخت کنید، باید ساعتی بخرید که خوش‌ساخت باشد. به عنوان مثال، تمام ساعت‌های جک میسون با کریستال یاقوت کبود، بند‌های چرم اصل ایتالیایی ساخته شده‌اند و دارای گارانتی مادام‌العمر هستند. بدین ترتیب یک ساعت لوکس دارید که می‌توانید آن را غنیمت بشمارید و به فرزندان و نوه‌های خود هدیه بدهید. چنین ساعتی را می‌توان با کیفیت دانست.

قابلیت‌ها

شما باید بدانید ساعت کورنوگرافی که خریداری می‌کنید چه قابلیت‌هایی دارد. اگر فقط قابلیت کرونومتر را می‌خواهید، پس پول اضافی برای ساعتی که قابلیت‌های بیشتری دارد خرج نکنید. با این حال، اگر می‌خواهید از ساعت خود برای اندازه‌گیری سرعت یا مسافت استفاده کنید، باید مطمئن شوید که این قابلیت‌ها را دارد. این موضوع فقط به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

ساعت کورنوگراف اصل اورجینال

قیمت| کورنوگراف چیست

اکنون که پاسخ سوال کورنوگراف چیست را می‌دانید لازم است در مورد قیمت هم اطلاعاتی داشته باشید. قیمت ساعت‌های لوکس بالا است. قطعا شما نمی‌خواهید ساعتی با کیفیت پایین خریداری کنید، از طرفی نمی‌خواهید پول بسیار زیادی فقط برای یک نام تجاری بپردازید. در کل پیشنهاد می‌شود ساعتی خریداری کنید که با بودجه شما مطابقت داشته باشد. برخی از ساعت‌های گران قیمت ارزش برچسب قیمت بالاتر را دارند، اما اغلب می‌توانید همان کیفیت را با قیمت بسیار مقرون به صرفه‌تری تهیه کنید.

برگرفته و ترجمه از:

https://jackmasonbrand.com/blogs/news/what-is-a-chronograph-watch

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *